Flag Translate

Lista rozwijana - podróże

piątek, 29 grudnia 2017

Podsumowanie 2017 roku

A więc nastał czas na podsumowanie 2017 roku również przez nas. W zasadzie chyba prawie wszyscy już zdążyli podsumować swój rok i przygotowują się do sylwestrowego szaleństwa, a my jeszcze liczymy kilometry :)
Zacznijmy więc od początku. Nasz blog powstał w pewne lipcowe popołudnie, kiedy w wolnej chwili postanowiłam. Tak... pora zacząć pisać. Próbowałam w życiu różnych zajęć, które jednak dość szybko mi się nudziły, albo do których nie miałam cierpliwości. Z tych, które u mnie niezmiennie trwają to pasja podróżowania, pisanie, planowanie nowych podróży, wyszukiwanie połączeń lotniczych, kolejowych, autobusowych... śledzenie map i dróg by dotrzeć do celu. 
Myślę, że w końcu znalazłam swoje miejsce. Siga Siga - My World to miejsce, w którym możemy zawrzeć wszystko co siedzi w naszej duszy i naturze :) Mam nadzieję, że będzie to również miejsce do którego i Wy będziecie z chęcią wracać by zatrzymać się choć na chwilę i wypić z nami frappe. Cieszy coraz większe zainteresowanie na Facebooku - jesteście z nami w liczbie już blisko 630 osób. Bez Was nie byłoby Siga Siga - My World. Dziękujemy.

Czas więc na podsumowanie 2017 roku:


Podróżując samochodami, autobusami i samolotami w 2017 roku łącznie pokonaliśmy ponad 10 000 kilometrów.
Odwiedziliśmy blisko 30 miast w Polsce i zagranicą. Poznaliśmy ciekawych ludzi, nie tylko w trakcie podróży, ale również dzięki blogowi i dzięki stronie FB Siga Siga - My World.
Przez 6 miesięcy na naszym blogu pojawiło się 41 (42 z tym) wpisów.
Siga Siga - My World miała ponad 8800 wyświetlań.
W przeważającej ilości strony Siga Siga - My World otwierane były z Polski, ale bardzo dużo otworzeń jest również z Grecji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Irlandii, co bardzo nas cieszy. Na stronie jest aplikacja tłumacząca wpisy na różne języki, z czego można korzystać. Zdajemy sobie sprawę, że tłumaczenie to nie jest perfekcyjne (delikatnie mówiąc) i mamy nadzieję, że w przyszłości uda się to poprawić w jakimś stopniu.
Największą liczbę otworzeń mają relacje z wypraw: Kreta (922 wyświetlenia), Santorini: (849), trzecie w kolejności było nasze TOP-10 Kreta (555 wyświetleń).
Często szukanymi informacjami są również wpisy o filmach z Grecją w tle, o ciekawych książkach, ale i o pamiątkach przywożonych z Grecji. Bardzo to cieszy i motywuje do dalszej wytężonej pracy. Dziękujemy, że jesteście z nami. Coraz śmielej pojawiają się również komentarze pod naszymi postami i stronami. Do czego zachęcamy bardzo gorąco :) Pokażcie, że jesteście, zostawcie ślad. Napiszcie co Wam się podobało, co się nie podobało. Chcemy pisać dla Was i chcemy aby było ciekawie.

Co na 2018 rok?

Z całą pewnością wytężona praca połączona z podróżowaniem. Pierwszy już na początku lutego, ale o tym na razie cicho sza :) Zdradzę tylko tyle, że będzie to związane z poszukiwaniem mapy :) Relacja oczywiście na stronach Siga Siga - My World. 
Cóż więcej? Planujemy nadrobić zaległe recenzje dotyczące przeczytanych przez nas książek oraz obejrzanych filmów z Grecją w tle. 
A z planów osobistych? Chcemy rozbudować nasze umiejętności lingwistyczne :) Angielskiego uczymy się w trybie ciągłym... ze względu na posługiwanie się nim podczas podróży. Pora więc dodać, tak na poważnie język grecki. Moje wątpliwe podstawy pozwalają na krótką konwersację dotyczącą przedstawienia się. 

Chcemy Was gorąco zachęcić do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, uwagami, przygodami, doświadczeniami. Piszcie co Was interesuje, który wpis podobał się Wam najbardziej,  który najmniej, który wpis pomógł Tobie zaplanować swój wyjazd? Zainspirował Cię? Każdy wpis jest dla nas bardzo ważny ponieważ wskazuje nam kierunki, którymi warto podążać. 

Czego Wam, Kochani życzymy w Nowym Roku? Po pierwsze: zdrowia. To jest najważniejsze, bez tego ciężko jest realizować swoje pasje, pomysły. Po drugie: sukcesów i realizacji planów życiowych, zawodowych, osobistych. Co jeszcze? Oczywiście pięknych, ciekawych podróży, spokojnych lotów, mnóstwa przygód. Spotykania na swojej drodze życzliwych i ciekawych ludzi.i niech Wam nigdy baklavy nie braknie :) A sobie życzymy jeszcze dodatkowo, żebyście byli z Siga Siga - My World :) i mamy wielką nadzieję: do zobaczenia w Grecji Kochani :)  


2 komentarze:

  1. Ciekawe podsumowanie. Życzę Ci w nowym roku jeszcze więcej podróży i czytelników! Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :)
    Najlepsze życzenia na nowy 2018 rok :)

    OdpowiedzUsuń