Flag Translate

Lista rozwijana - podróże

niedziela, 3 września 2017

Pakujemy się :) Co spakować do Grecji we wrześniu?

Za dwa dni wyjazd...
Pora zacząć się pakować, przygotować listę najważniejszych rzeczy. Na forach spotkałam się z wieloma pytaniami dotyczącymi pogody w Grecji we wrześniu. Pojawiają się wątpliwości czy na pewno będzie ciepło, czy trzeba zabrać ciepłe rzeczy, a może kurtkę? Nie :) Nie trzeba. Wrzesień to wciąż gorące lato w Grecji :)
Dlaczego my preferujemy wrzesień? Ponieważ największy bum przypada na miesiące letnie (czerwiec - sierpień), a przecież we wrześniu w Grecji nadal jest lato. Poza tym we wrześniu do Grecji jeździ mniej turystów (głównie ze względu na rok szkolny).
Temperatury w dzień wynoszą od 25 do 30 ( w cieniu) i ok 18-22 w nocy.
Wieczorem jednak może być ciut chłodniej, dlatego coś na długi rękaw może się przydać (lekka bluza). Nic więcej.  Pozostałe rzeczy pakujemy tak jakbyśmy jechali do Grecji w lipcu albo sierpniu :)
Naszą listę zobaczysz tutaj. Stworzyłam ją na podstawie naszych list wyjazdowych oraz spostrzeżeń i rozmów ze znajomymi. Niestety muszę stwierdzić, że nasza lista jest jednak wciąż długa.... chociaż za każdym razem staram się naprawdę ją ograniczać. A dodam, że nie zabieramy rzeczy takich jak prostownica do włosów, czy żelazko ;) Lista jest damsko-męska. Uwzględnia wszystko czego potrzebuje para :) Możecie się domyślać, że gdyby listę tworzył mężczyzna miałaby 4 pozycje: dokumenty, koszulki, kąpielówki i telefon :D
Torby podróżne. My pakujemy się w jedną wspólną dużą torbę, która zazwyczaj waży ok 22 kg (limit na wspólny rejestrowany bagaż to zazwyczaj 32 kg) i dwa plecaki (bagaże podręczne).
Czego nie polecamy? Nie polecamy parawanów :D Jednak w Grecji (pomimo tego, że wiatr w okresie letnim to jednak normalna sprawa) parawanów nie ma!!! I można nacieszyć oczy cudnymi widokami, a nie ścianą parawanów. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza