Flag Translate

Lista rozwijana - podróże

niedziela, 30 września 2018

KTEL w Grecji

Główną firmą transportową w Grecji jest KTEL.
Autobusami KTEL można przemieszczać się pomiędzy miastami w całej Grecji
Strona internetowa przewoźnika: KTEL 
Pod wskazanym linkiem znajdziecie zebraną listę wszystkich punktów KTEL w całej Grecji. Strona prowadzona jest w języku greckim i angielskim. Autobusy są komfortowe i klimatyzowane. 

Jak się poruszać po Grecji? 
Po pierwsze: autobusy w Grecji nie jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy. Nie należy sugerować się rozpiską i godzinami odjazdów. Autobusy przyjeżdżają jak chcą. 
Po drugie: Może się zdarzyć, że niekoniecznie każdy autobus nas też zabierze. Dotyczy to szczytu sezonu (głównie w okresie czerwiec- wrzesień) i miejsc najbardziej turystycznych. Jeżeli planujecie zwiedzać Grecję autobusami i jedziecie w jakieś wyjątkowe miejsce radzę nie wracać ostatnim autobusem, jest bardzo prawdopodobne , że nas nie zabierze.
Po trzecie: autobusy nie zawsze zatrzymują się na przystankach. Idealnie jeśli wsiadamy na pierwszym przystanku, ale wiadomo, nie zawsze jest to możliwe. Nawet jeśli kierowca widzi osoby stojące na przystanku, może się zdarzyć, że się po prostu na nim nie zatrzyma dlatego, że ma autobus już pełny (i nikt z jadących nie chce wysiąść w danym miejscu).

Bilety
Bilety nie są drogie, najczęściej kupuje się je u kierowców, niektóre serwisy pozwalają na zakup na stronach internetowych.   Ceny biletów sprawdzicie na stronach internetowych przewoźnika.
Dla przykładu: Lokalizacja Kreta; trasa: Chania - Rethymnon 6,80 eu

Strony KTEL poszczególnych rejonów:


Kontynent:


Lakonia (Sparta)
Trikala (Meteora)

Wyspy:
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza