Flag Translate

Lista rozwijana - podróże

wtorek, 6 marca 2018

Zabłyśnij greckim


Planuje ktoś Grecję na ten rok? Jest jeszcze trochę czasu by załapać kilka wyrazów i zdań po grecku. Co Wy na to? Uczycie się podstawowych zwrotów w języku kraju do którego jedziecie? A może wystarczy angielski, niemiecki, albo polski plus gestykulacja?
Grecy są bardzo dumnym narodem kochającym swój język i tradycje. Cenią ludzi, którzy przyjeżdżając do ich kraju poświęcili trochę czasu aby nauczyć się chociażby podstawowych zwrotów. My sami doświadczyliśmy niesamowitej życzliwości mieszkańców wysp, gdy próbowaliśmy się chociażby przedstawić po grecku i zapytać o samopoczucie. Byliśmy witani i traktowani jak rodzina. Oczywiście nie zmienia to faktu, że Grecy są bardzo gościnnym narodem i każdego gościa witają z otwartymi ramionami. Warto jednak sprawić i im i sobie tę drobną przyjemność i zabłysnąć greckim Με λένε.... (nazywam się...).
Zobacz jakie to proste :) Powiedz to po grecku. Jest jeszcze trochę czasu :) A może już uczysz się tego języka? Jak sobie radzisz z komunikacją za granicą? Podziel się swoim zdaniem na ten temat :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza