Flag Translate

Lista rozwijana - podróże

piątek, 16 marca 2018

Green Week w Grecji

Kochani, z pewnością każdemu (a przynajmniej większości) z nas leży na sercu dobro natury, ochrona środowiska, czysta nieskażona przyroda. A nawet jeśli ktoś się nad tym nie zastanawiał, to z pewnością nikt z nas nie lubi odpoczywać w brudzie, wśród śmieci, w skażonym miejscu. Dlatego też chciałabym, głównie ku refleksji, ale również i dla wiadomości (gdyby ktoś w terminie 11-12 maja przebywał w Larisie, albo 17-25 maja na Krecie :) ) poinformować, że w tych dniach odbędą się wydarzenia partnerskie Green Week 🇬🇷🌳🍃. Wygląda to tak: 
Larissa "Ekologiczne Targi" 2 dniowe wydarzenie poświęcone ochronie środowiska, ograniczaniu ilości odpadów, segregacji, recyklingowi połączone z oczyszczaniem rzeki Pinios.
Gdzie leży Larissa? ok 350 km (drogami) na północ od Aten i ok 90 km na południe od szczytu górskiego Olimp.
"Bambusowe motocykle - zbuduj i jedź" - a to ciekawe wydarzenie polegać będzie na samodzielnym zbudowaniu 4 bambusowych motocykli od podstaw, a następnie przejechaniu nimi ze wschodu na zachód wyspy. Motocykliści wyruszą 21 maja i zatrzymają się w 5 dużych miastach Krety, w których będą promować działania ekologiczne na rzecz środowiska. Całości towarzyszyć będą seminaria, debaty, filmy i koncerty. A oto link na Fb wydarzenia

A może ktoś z Was będzie w tych dniach w Grecji i będzie miał możliwość zobaczenia na żywo tych wydarzeń? Podzielcie się zdjęciami :)

Green Week to wydarzenia partnerskie w całej Europie, również w Polsce. Jeśli jesteście ciekawi co dzieje się w Waszej okolicy poszukajcie sami :) Wszelkie działania jakie mają na celu ograniczanie odpadów i ochronę środowiska są warte uwagi. W końcu robimy to dla nas samych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza