Flag Translate

Lista rozwijana - podróże

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Droga na Balos (Kreta)


Bardzo często spotykamy się z pytaniami o Kretę i drogę na Balos. Czy rzeczywiście jest taka trudna, czy jest się czego obawiać, czy wąsko? A może lepiej / bezpieczniej statkiem? 

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Droga autem to, przynajmniej dla nas, był punkt obowiązkowy. Ze względu na widoki i chęć po prostu sprawdzenia tej drogi. Poza tym... nie ma nic przyjemniejszego niż zjechanie z asfaltówki w szutrowe szlaki. A więc tak: droga jest szutrowa, i naprawdę ruch potrafi być spory, zwłaszcza w sezonie. Ze względu na nawierzchnię za szybko nie pojedziemy, więc mimo, że do przejechania mamy kilkanaście kilometrów, troszkę nam jednak na to zejdzie. Czy to minus, niekoniecznie. Wszystko wynagradzają widoki 😍
Droga jest dość szeroka, z łatwością dwa pojazdy się na niej miną, a nawet i autobus. Z pewnością trzeba uważać, ponieważ droga na przeważającej długości nie ma zabezpieczeń w postaci barierek. Parking na końcu jest mały, więc jeśli pojedziemy zbyt późno, z pewnością nie znajdziemy miejsca i będziemy musieli zaparkować wzdłuż drogi i przejść czasami nie mały kawałek, a przecież od parkingu do laguny też jeszcze czeka nas około półgodzinny spacer. W dół: ok, a widoki zapierające dech, w górę? Zabezpieczcie dobre buty i odpowiednią ilość wody, filtry Uv i nakrycie głowy!!! Wnioski: my wracamy  A Wy? Byliście? A może planujecie? Co wybierzecie? Statek czy auto?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza