Flag Translate

Lista rozwijana - podróże

czwartek, 18 stycznia 2018

Grecja - kompleksowy przewodnik

"Grecja"

Tłumaczenie: Greece, 12th edition - march  2016
Lonely Planet Global Limited
Wydawnictwo: Pascal
wydanie I, 2016
Ilość stron:752
Grecja 
Kompleksowy przewodnik po całej Grecji, obejmujący kontynent i wyspy. Cały przewodnik podzielono na cztery niezwykle pomocne w planowaniu części. Pierwsza opisuje narzędzia niezbędne do planowania podróży, druga to przewodnik wskazujący ważne punkty po drodze, mapy, porady, wskazówki dotyczące komunikacji, noclegów, miejsc historycznych, gastronomii, nocnych klubów, muzyki tradycyjnej, plaż, muzeów i in.
Trzecia część to krótki opis pozwalający zrozumieć Grecję i jej mieszkańców. Wiedza ta z pewnością wzbogaci podróże i pozwoli spojrzeć zupełnie inaczej na miejsca, które odwiedzamy. 
Część czwarta to tzw. Niezbędnik, czyli część poświęcona ważnym informacjom dotyczącym np. pracy, niepełnosprawności, palenia, placówek dyplomatycznych, świąt państwowych, przepisów, transportu, komunikacji i poruszania się po Grecji, itd. itp.  Ponadto - przewodnik w zestawie posiada rozkładaną mapę Aten.
Mnie ten przewodnik zainspirował do kupna biletów na weekendowy wypad do Aten. Uważam, że to niezwykle przydatna pozycja dla osób kochających Grecję. Napisany jest przez wielu autorów - pasjonatów Grecji, podróżników, którzy w treść przewodnika wplatają cenne rady i informacje.  Całość pozwala na spokojne zaplanowanie swojej podróży w sposób łatwy i przyjemny. My lecimy do Aten, a książka z pewnością będzie nam towarzyszyć. Dzięki niej wiemy między innymi jak dostać się z lotniska do centrum, co zwiedzić, gdzie lepiej nie zapuszczać się po zmroku, na jakich stronach szukać informacji o aktualnych cenach biletów i wejściówek, gdzie są najpiękniejsze punkty widokowe oraz kiedy i gdzie oprócz zmiany warty można zobaczyć przemarsz plutonu w tradycyjnych strojach przy akompaniamencie orkiestry. A może kogoś jeszcze ta pozycja zainspiruje do podróży?

O książkach z Grecją w tle czytaj również Grecja w książkach

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza